یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > درباره ما > معرفی شرکت
معرفی شرکت سیلوی بختگان

شرکت ذخيره سازی استاندارد گندم - سيلوی بختگان در سال 1385 توسط جناب آقای مهندس ابومحمد اصغری مونقی در تهران تاسيس گرديد. شرکت ذخيره سازی استاندارد گندم، تنها شرکتي در نوع خود است که با توجه به مطالعات آمايش سرزميني انجام شده توسط شرکت مادر تخصصی بازرگاني دولتی ايران، در شهرستان نيريز، اقدام به ساخت سيلو در زميني به وسعت 10 هکتار کرده است. با توجه به اينكه براي نگهداری با کيفيت گندم و جلوگيري از فساد آن لازم است ذخيره سازی گندم در دما، رطوبت و محيط مناسب صورت گيرد، ساخت سيلو از اهميت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

سيلوی 50000 تني اين شرکت که در سال 1390 با حضور مسئولين محلي افتتاح گرديده است، قابليت ذخيره سازی غلات از قبيل گندم، جو و ذرت، نگهداری، الك كردن، ضد عفونی، تهويه و عرضه به صورت فله و بدون بسته بندی مطابق با استاندارد و معيارهای بهداشت جهاني را دارا مي باشد. لازم به ذکر است که استاندارد كسب شده، منوط به نگهداری گندم ها حداقل 2 ماه در كندوها است. در اين صورت شبكه گلوتني سخت شده قوه آردينه گندم بالا رفته و در نتيجه كيفيت گندم براي آرد سازی و پخت نان بالا مي رود. اين سيلو ساخت شرکت فرامه ايتاليا بوده و عنوان بزرگترين سيلوی فلزی بخش خصوصي در استان فارس را به خود اختصاص داده است.

سيلوی بختگان در منطقه اي گندم خيز، ولي متاسفانه محروم از امکانات تاسيس گرديده است و اين نمونه ای از توزيع امکانات توسط دولت عدالت محور مي باشد.

موقعيت جغرافيايی سيلوی بختگان آن را به عنوان يکي از مراکز اصلي ذخيره گندم در استان فارس مطرح کرده است. شايان ذکر است که استان فارس با داشتن اقليم های مختلف، توانايي توليد انواع محصولات زراعي را دارا مي باشد و با کسب رتبه اول توليد محصولاتي از قبيل گندم و ذرت دانه ای، همواره به عنوان قطب کشاورزي و طلايه دار بخش زراعت در کشور درخشيده است و از پتانسيل بسيار بالايي در توليد محصولات زراعي برخوردار بوده است. موقعيت مناسب بخش آباده طشک از توابع استان نيريز، مشرف به درياچه طشک، باعث شده اين منطقه توانايي توليد سالانه مقدار قابل توجهي گندم با کيفيت بالا را داشته باشد.

اين شرکت در سال 1386 مجوز تاسيس کارخانه آرد به ظرفيت 250 تن در روز را از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس دريافت کرده است و به لطف خدا در اين راه نيز گام های موثری برخواهد داشت. همچنين سيلوی بختگان به عنوان يکي از مراکز اصلي خريد گندم توسط شرکت غله، معرفي شده است و حرکت به سمت بازارهاي جهانی گندم از اهداف آتي اين شرکت مي باشد.

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت ذخیره سازی استاندارد گندم-سیلوی بختگان می باشد