چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > ویژگی های فنی
مشخصات فنی شرکت سیلوی پختگان

شرکت سيلوی بختگان با توجه به موقعيت منطقه ای ساختگاه پروژه و نيز تنوع محصولات در استان فارس اقدام به احداث سيلوی فلزی به ظرفيت 50000 تن در 8 کندوی 6250 تني با قطر 83/21 متر ، ارتفاع سيلندر 23 متر و ارتفاع تاج 30 متر نموده است. جهت تغذيه سيلوها دوخط جداگانه به ظرفيت هر يک 100 تن در ساعت و نيز امکان تخليه 100 تن در ساعت تعبيه گرديده است. همچنين با توجه به وسعت زمين در نظر گرفته شده براي اين پروژه امکان توسعه سيلوها و نيز کارخانه آرد در اين زمين ديده شده است.

کليه تجهيزات سيلو و انتقال غلات بر اساس استانداردهاي کيفيتی و سازه ای اروپا و همچنين در نظر گرفتن شرايط و استانداردهای خاص ايران طراحي گرديده و توسط شرکت فرامه ايتاليا، مورد تاييد سازمان غله کشور، ساخته شده است. نصب سيلوها نيز زير نظر مشاورين با تجربه داخلي و نيز سوپروايزر شرکت فرامه با رعايت کليه استانداردها انجام شده است.

سيلوی بختگان قابليت ذخيره سازی غلاتي مانند گندم، جو، ذرت و موارد مشابه را داشته و با توجه به سيستم های حفاظتي و کنترلي درنظر گرفته شده، توانايي نگهداری دراز مدت اين مواد را دارا مي باشد.

   

با توجه به شيب ساختگاه پروژه، فونداسيون سيلوها به صورت پي گسترده (راديه) و متناسب با بارگذاری ها، طراحي و اجرا گرديده است. کانالهای تجهيزاتی زير سيلوها جهت دسترسي آسان به تجهيزات، جهت تعميرات و سرويس و نگهداري قابل دسترس و"نفر" رو تعبيه شده که اين خود باعث مي گردد در طول سال اين سيلوها به هيچ عنوان به دليل خرابي تجهيزات از سرويس خارج نشوند.

در قسمت برج الواتور، ساختمان پيش بوجاری گندم و غلات ساخته شده، که با توجه به سياستهای خريد و ذخيره سازی غلات، اين مجموعه پيش بيني کليه محدوديت ها و شرايط را نموده است.

سيستم انتقال و تغذيه سيلوها کلا به صورت تمام اتوماتيک و به وسيله PLC کنترل شده و اپراتور قادر خواهد بود در هر لحظه، از اتاق کنترل و بوسيله سنسورهای حدی و نيز حرارتي سيلوها، از وضعيت و ميزان غلات داخل سيلوها و نيز حرارت نقطه به نقطه داخل سيلوها آگاهي پيدا نمايد و در صورت نياز توسط فن های هوادهي و سيستم های هوشمند، اين مورد را کنترل نمايد.

در اين مجموعه کليه پيش بيني ها، جهت حفظ و نگهداری غلات در بالاترين استانداردها انجام گرفته تا به بهترين نحو نگهدار سرمايه ملي کشور عزيزمان، ايران باشيم.

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت ذخیره سازی استاندارد گندم-سیلوی بختگان می باشد