چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > حمایت همه جانبه دولت از حضور بخش خصوصی درخرید گندم استان گلستان
حمایت همه جانبه دولت از حضور بخش خصوصی درخرید گندم استان گلستان حمایت همه جانبه دولت از حضور بخش خصوصی درخرید گندم استان گلستان (تعداد بازدید : 2345)
بر اساس سیاست های کلان دولت ووزارت صنعت ،معدن وتجارت به تدریج از تصدی دولت در امر خرید گندم وتوزیع آردونان کاسته شده است و به بخش خصوصی با رعایت افزایش کیفیت سپرده شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان ، سیاوش حسین پور مدیرشرکت غله وخدمات بازرگانی استان در نشست مشترک با سازمان ها و نهادهای مرتبط با امر خرید تضمینی گندم با اشاره به مطالب فوق گفت : حضور بخش خصوصی در خرید گندم با توجه به دقت بیشتر در انتخاب نوع گندم ، باعث افزایش كیفیت نان و كاهش ضایعات خواهد شد.
وی گفت : هم اکنون انحصاری در زمینه خرید گندم توسط دولت وجود ندارد و بخش خصوصی با ورود به موقع خود، از سهم دولت در خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خواهدکاست .
حسین پور ادامه داد:یکی دیگر از پیش نیازهای خرید گندم توسط بخش خصوصی حمایت و همراهی سیستم بانکی کشور و به تبع آن استان است که می تواند جهت تسهیل در این امر نسبت به آسان سازی قوانین و مقررات اعطای تسهیلات دراین رخداد بزرگ اقتصادی کشور نقش به سزایی را به خود اختصاص دهد .
وی خاطرنشان کرد : وضع قوانین و مقررات اداری کارآمد و آسان سازی روش ها می تواند به نوعی مشوق بخش خصوصی برای حضوری فعال تر در حوزه تجارت گندم باشد .
حسین پور با اشاره به ظرفیت تولیدی کارخانجات آردسازی استان گلستان خاطرنشان کرد : می توان با وارد نمودن بخش خصوصی در امر خرید گندم از تمامی توان و پتانسیل کارخانجات استان استفاده نمود .
وی تاکید کرد : در حال حاظر بسیاری از صاحبان صنایع آرد و صنایع مرتبط علاقه مند به ورود درحوزه تجارت گندم و غلات هستند و ‌شرایط برای آنکه بخش خصوصی جهت خرید گندم کیفی به کشاورزان مراجعه کنند فراهم است و آنها حتی می توانند با پیشنهادی بالاتر از نرخ تضمینی گندم را از کشاورزان بخرند که ازاین طریق فضای رقابت شکل می گیرد.
مدیرغله و خدمات بازرگانی گلستان در پایان یادآور شد : با توجه به کیفیت برتر گندم گلستان امیدواریم با ایجاد فضای رقابتی سالم و ورود به موقع بخش خصوصی در زمان برداشت گندم منفعت بیشتری به کشاورزان زحمت کش استان برسد.


تاریخ: ۱۳۹۱/۰۲/۲۵
منبع : ماهنامه نگاه هستی
نظرات:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت ذخیره سازی استاندارد گندم-سیلوی بختگان می باشد