چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > 390 هزار هکتار از اراضی زراعی گلستان زیرکشت گندم رفت
 390 هزار هکتار از اراضی زراعی گلستان زیرکشت گندم رفت 390 هزار هکتار از اراضی زراعی گلستان زیرکشت گندم رفت (تعداد بازدید : 2434)
خبرگزاری فارس: مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: 390 هزار هکتار از اراضی زراعی گلستان زیرکشت گندم رفت.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان، سیاوش حسین‎پور اظهار داشت: بارندگی‌های پاییز و زمستان سال گذشته موجب شد که کشاورزان با تلاشی مضاعف نسبت به افزایش سطح زیر کشت گندم دیم و آبی اقدام کرده و برآورد کار‌شناسی برداشت محصول گندم نشان‎دهنده تولید مازاد بر مصرف کشاورزان به میزان حدود یک میلیون تن خواهد بود.
وی تصریح کرد: شرایط مناسب آب و هوایی گلستان در سال گذشته باعث شده تا میزان کشت محصول استراتژیک گندم نسبت به سال زراعی 1390 بسیار پررنگ‎تر باشد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان افزود: با همکاری و همراهی دستگاه‎های مرتبط با امر کشاورزی همچون سال گذشته ستادی با نام ستاد کاشت در استان تشکیل شده که از مهم‌ترین وظایف و اولویت‎های آن، اصلاح ادوات کشت و رفع نقایص فنی و کالیبره کردن ادوات کشاورزی با ارائه آموزش‎های لازم به بدنه کارشناسی این بخش بوده است.
حسین‎پور خاطر نشان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده برای افزایش و کیفی‌سازی تولید گندم در استان گلستان ارتقای کیفیت بذرهای خود مصرفی کشاورزان با فرآوری (بوجاری و ضدعفونی کردن) و مدیریت آنها، کاهش جمعیت علف‎های هرز در مزرعه و همچنین استفاده از توان محققین منطقه برای بیان دیدگاه‎های فنی است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان در پایان خاطر نشان کرد: مدیریت بر مناطق آبی، فعال کردن کمیته فنی کارگروه‎های غرب و شرق و ستاد بذر استان از مهم‌ترین برنامه‎هایی بوده که در سال زراعی جاری برای استفاده مطلوب و پربازده از توان بالقوه مناطق با همکاری و همراهی دستگاه‎های مرتبط با امر کشاورزی استان انجام شده است.
شایان ذکر است با اعلام قیمت تضمینی منطقی و سیستم خرید مناسب می‎توان شاهد جهش قابل توجهی در میزان خرید گندم پایان فصل برداشت بود.


تاریخ: ۱۳۹۱/۰۲/۲۵
منبع : ماهنامه نگاه هستی
نظرات:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت ذخیره سازی استاندارد گندم-سیلوی بختگان می باشد